ЗОЛОТИСТИЙ СТАФІЛОКОК БОЇТЬСЯ ПРОПОЛІСУ

Вчені виявили, що прополіс здатний знищувати навіть несприйнятливі до антибіотиків іитамми небезпечної бактерії — повідомляє "zdorovieinfo.ru".

Метилицин-резистентний золотистий стафілококк (МРЗС) — справжнє лихо багатьох лікувальних закладів у всьому світі. Він визиває смертельні інфекційні хвороби і, крім того, ускладнює перебіг уже наявних захворювань. Здолати цю напасть раніше можна було з допомо­гою антибіотика ванкоміцина, але за ос­танні роки бактерія пристосувалася до цих ліків і навіть виробила опірність.

В спробі знайти інший ефективний засіб вчені звернулися до дарів приро­ди, зокрема до прополісу. Він є хоршим антисептиком, недаремно бджоли ви­користовують його для захисту вулика від мікробів. В народній медицині про­поліс використовуться для лікування багатьох розладів, але про його дію на

МРЗС до цих пір майже нічого не було відомо.

Вчені із шотландського Університету Стратклайда в співробітництві з "Лабора­торією природи" в Новому Йоркширі, Англія, вивчали, як впливає ця речовина на 15 штамів МРЗС. їм вдалося виділити два потужних складники — прополін С і прополін Б. За словами автора дослід­ження, викладача хімії натуральних про­дуктів в Інституті фармацевтичних і біомедичних наук при університеті Стра­тклайда доктора Вероніки Зайдель, ре­зультати експериментів можна вважати цілком обнадійливими. Вони свідчать про те, що прополіс є сильним і безпечним за­собом боротьби зі стафілококком, якого тепер так не вистачає лікарям і пацієнтам.

 

Бджолярський круг/за рентабельну пасіку №3, 2011