Мед з Чорноклена і Акації
Не секрет, що в Україні дуже багато полів засівають ріпаком. Бджоли збирають з нього багато пилку і нектару. Але чим обробляють ріпак, коли з кожним роком, під час його цвітіння все більше бджіл гине на пасіках? І яка цінність такого меду?
Прагнучи зберегти своїх бджіл і зібрати екологічно чистий мед, ми ранньою весною, в кінці березня, вивозимо свою пасіку далеко в ліс на Ірдинські болота. Там цвіте багато пилко- і медоносів (ліщина, верболози, ряст, медунка і т.д.), які так необхідні для хорошого розвитку сімей. Але дуже рясно в цьому році з кінця квітня до середини травня цвіли глід і клени, особливо чорноклен (татарський клен). Перед цвітінням акації бджоли зібрали з них значну кількість меду. В результаті ми вперше отримали мед з акації і лісового різнотрав’я.
Про властивості меду з акації знають всі, а ось мед із чорноклена належить до рідкісних сортів меду. Саме чорноклен є батьком чудового кленового сиропу, який так люблять жителі Канади. За кольором чорнокленовий мед буває від світло-жовтого до темно коричневого. Має приємний смак і аромат. Містить надзвичайно багато важливих мінеральних речовин і вітамінів, природніх біостимуляторів та антиоксидантів, необхідних для нормального функціонування організму. Цим пояснюються його багатогранні лікувальні властивості. В ньому міститься близько 50% фруктози, 30% глюкози і 5% мальтози. Саме завдяки такому складу мед можуть вживати люди із захворюванням на цукровий діабет при дотримуванні індивідуальної дієти.
Чернокленовий мед має широке застосування в народній медицині. Він виявляє ранозагоювальну дію, добре впливає на роботу печінки і шлунково-кишкового тракту, заліковуються старі виразки, гастрити і коліти. Має сечогінні і болезаспокійливі властивості, завдяки яким сприяє виведенню піску з нирок. При тривалому застосуванні меду із чорноклена в нирках руйнуються камені. Його дія на організм схожа на дію знаменитих мінеральних вод, які дроблять камені в нирках і сечовому міхурі.
Заспокійливо діє на нервову систему при стресах, депресії і безсонні. Ще одна унікальна властивість чернокленового меду - протиблювотна. Ця властивість меду допомагає майбутнім мамам впорається з неприємним явищем - токсикозом. Чернокленовий мед можна приймати на всьому протязі вагітності і після пологів для швидкого відновлення організму мами і позбавлення від післяпологової депресії. Рекомендують мед з чорноклена і лікарі офіційної медицини при весняному ослабленні організму – авітамінозі, анеміях, для попередження розвитку атеросклерозу. Покращує роботу печінки. Як жовчогінний засіб його використовують при лікуванні холециститу, гепатитів і цирозу (10 частин меду, 2 частини оливкової олії, 1 частина соку лимона по 1 чайній ложці перед їжею). При простатитах чорнокленовий мед змішують з відваром трав пустинника, звіробою і толокнянки і п’ють як чай.