Натуральний Мед

Як бджоли виробляють мед?

Всі ми звичайно чули про мед і його унікальні лікувальні властивості. Але що таке мед і як він виробляється? Я думаю, що буде набагато легше дати відповідь, коли ви прослідкуйте за самим процесом. І так, все починається з маленької працелюбної комахи — бджоли.

Бджоли — чемпіони з нюху: вони сприймають і розрізняють запахи в 1000 разів сильніше від людей, відчувають аромат квітів більш, ніж за кілометр.

Бджола квіткаБджола своїм хоботком висмоктує нектар з розкритих квіток, поки не наповнить медовий зобик. Його максимальна місткість 70-80мг. Але у вулик вона приносить близько 30мг нектару, оскільки частину його використовує під час польоту як джерело енергії. Збираючи нектар, бджола збагачує його ферментами. Бджола прилітає з нектаром у вулик і передає його кільком молодим нелітаючим бджолам, які багато разів переганяють нектар з хоботка в зобик і назад. При цьому додаються нові види ферментів, які розщеплюють сахарозу нектару на глюкозу і фруктозу. Також випаровується зайва вода. До речі, її у нектарі 60-80%, а в зрілому меді 16-21%.

Для того, щоб зібрати 1кг меду, бджолі потрібно зробити 150 000 вильотів і налітати 300 000 км, відвідавши при цьому 10 млн. квіток.

Бджоли медТак і виробляється мед. Потім бджоли складають його у комірки і посилюють вентиляцію у вулику. Таким чином випаровується ще більше вологи і мед стає густим, придатним для тривалого зберігання та легко засвоюється. Готовий мед бджоли запечатують восковими кришечками.

Ви можете купити мед на нашому сайті. Здійснюється доставка меду в Київ та інші міста України. 

Copyright MAXXmarketing GmbH
JoomShopping Download & Support